dkFlag Made in denmark basket Kurv
Produkter i kurven

Find os

Beauté Pacifique
Smedevænget 10
9560 Hadsund
Danmark
Se på kort / Kørselsvejledning

Telefon: +45 98 57 31 00
Fax: +45 98 57 31 04
E-mail: kontakt@beaute-pacifique.com

CVR nr. 48311210

Beauté Pacifique Ambulatoriet
Smedevænget 12
9560 Hadsund
Danmark
Se på kort / Kørselsvejledning

Telefon: +45 98 57 21 00
Email: ambulatoriet@beaute-pacifique.com

Produktspørgsmål

Har du spørgsmål til vores produkter eller emballage, kontakt os da venligst på

kontakt@beaute-pacifique.com

 

Webshop

Beauté Pacifique
Smedevænget 10
9560 Hadsund
Danmark

Kontakt os alle hverdage fra 8.00-16.00 på tlf. 98 57 31 00

eller send os en mail på shop@beaute-pacifique.com. Vi besvarer din e-mail indenfor to hverdage.

 

Administration

Flemming K. Christensen
Administrerende direktør
Telefon: +45 98 57 31 00

Amalie A. K. Andersen
General manager / COO
Direkte: +45 96 57 25 81
E-mail: amalie@beaute-pacifique.com

Tanja Lund Nielsen
Export Manager
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: tln@beaute-pacifique.com

Mette Schulhauser Nielsen
Export Manager
Telefon: +42 52 60 80
E-mail: msn@beaute-pacifique.com

Hanne Møller Andersen
Accountant
Direkte: +45 96 57 25 84
E-mail: accounting@beaute-pacifique.com

Lotte Tranberg Jakobsen
Teamleder, Marketing & Kommunikation
Direkte: +45 96 57 25 85
E-mail: lotte@beaute-pacifique.com

Torben Holt Pedersen
Design & Style Counsellor
Direkte: +45 96 57 25 89
E-mail: torben@beaute-pacifique.com

Maria-Louise Lund
Markedsføringsmedarbejder
Direkte: +45 38 42 25 91
Email: mll@beaute-pacifique.com

Trine Skov Christensen
Markedsføringsmedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: trine@beaute-pacifique.com

Mette Schaumann
Grafiker

Annabell Eline Christensen
Mediegrafikelev

 

Steffen B. Petersen
Professor, Scientific Manager
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: steffen@beaute-pacifique.com

Anja Ravnsbæk
R&D / Safety Assessment
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: anja@beaute-pacifique.com

Lotte Holst Jensen
Salgs- og indkøbsassistent
Direkte: +45 96 57 25 86
E-mail: lhj@beaute-pacifique.com

Betina Hove Hansen
Intern Salgsassistent
Telefon: +45 98 57 31 00
E-mail: bhh@beaute-pacifique.com

Camilla Milword
Assistant Manager
Telefon: +45 96 57 25 83
E-mail: camilla@beaute-pacifique.com

Lea Amdi Gade
Custom Service Manager
Telefon: +45 38 42 25 94
E-mail: lea@beaute-pacifique.com

Kristina Dornhoff Justesen
Kontorassistent
Telefon: +45 96 57 25 80
Email: kdj@beaute-pacifique.com

Katrine Bentzen
Lagermedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: ordre@beaute-pacifique.com

Marigona Thaqi
Lagermedarbejder
Telefon: +45 98 57 31 00
E-mail: ordre@beaute-pacifique.com

Sisse Kondrup
Lagermedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: ordre@beaute-pacifique.com

 

Salg

Sandra H. Andersen
Distriktschef
Mobil: +45 41 95 54 02
E-mail: sandra@beaute-pacifique.com

Gitte Mayland
Salgskoordinator og træner – Jylland
Mobil: 31 77 31 94
E-mail: gitte@beaute-pacifique.com

Mie Groth Hansen
Salgskoordinator og træner – Sjælland
Mobil: +45 31 77 36 38
E-mail: mie@beaute-pacifique.com

Ann Ditlev Nielsen
Seninor Beauty Advisor
Mobil: +45 20 61 61 36
E-mail: ann@beaute-pacifique.com

Mona Holm
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 31 17 04 95
E-mail: mona@beaute-pacifique.com

Silvia Haugaard
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 41 95 54 22
E-mail: silvia@beaute-pacifique.com

Marianne Skov Jensen
Kosmetiker – Jylland
Mobil: +45 41 95 54 20
E-mail: marianne@beaute-pacifique.com

Maria Kroll
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 41 95 54 21
E-mail: maria@beaute-pacifique.com

Lis Kildeberg
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +41 21 53 41
E-mail: lis@beaute-pacifique.com

Anne Gaardsholt Jensen
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 31 77 31 00
E-mail: anne@beaute-pacifique.com

Gitte Due
Salgskoordinator – Fyn
Mobil: +45 41 95 54 18
E-mail: gittedue@beaute-pacifique.com

Ditte Ussing
Salgskoordinator – Fyn
Mobil: +45 41 21 53 55
E-mail: ditte@beaute-pacifique.com

Helle Dalmark
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 41 95 54 15
E-mail: helle@beaute-pacifique.com

Bettina Due Jørgensen
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil 41955403
E-mail: bettina@beaute-pacifique.com

Mette Grant Svane
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 41 95 54 10
E-mail: mette@beaute-pacifique.com

Line Charlotte Lindberg Trænk
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 22 86 84 50
E-mail: line@beaute-pacifique.com

Marie Nielsen
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 41 22 28 62
E-mail: marie@beaute-pacifique.com

Lise Hansen
Salgskoordinator – Sjælland/Fyn
Mobil: +45 41 21 53 44
E-mail: lise@beaute-pacifique.com

Lisette Jensen
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 41 95 54 27
E-mail: lisette@beaute-pacifique.com

 

Persondata

Har du spørgsmål til opbevaring og håndtering af Persondata? Kontakt da venligst

Lotte Tranberg Jakobsen
data@beaute-pacifique.com

Ledige stillinger

Teamleder med overblik

Beauté Pacifique er en dansk virksomhed, som eksporterer hudplejeprodukter til store dele af verden. Lige nu søger vi en Teamleder til vores plukke- og forsendelseslager, der håndterer ind- og udgående varer til forhandlere og distributører samt webshopordrer til danske og tyske kunder.

I Beauté Pacifique bliver du del af en positiv og uformel arbejdsplads med højt til loftet. Vi har travlt, men vi har det sjovt imens – og dagene flyver afsted.
Lageret er placeret på vores hovedkontor, så du får tæt kontakt til alle andre afdelinger i virksomheden, ligesom vi også spiser fælles morgenmad hver fredag.

Vi forestiller os den gode Teamleder som værende logisk tænkende, god til at sætte struktur på hverdagen og besidder en evne ud over det sædvanlige til at bevare overblikket. Hvis du derudover har erfaring med logistik, lagerstyring, vareoptælling og fakturering så kan det være, at du er præcis den nye medarbejder, vi leder efter.

Som Teamleder får du ansvar for to lagermedarbejdere, der hver dag arbejder side om side med dig.

Vi forventer at du:

  • Behersker dansk og engelsk i tale og skrift
  • Har gode it kompetencer
  • Er i fysisk god form

Vi tilbyder:

  • Fast ansættelse (37,5 timer ugentligt)
  • Løn efter kvalifikationer
  • Firmabetalt sundhedsforsikring
  • Er det noget for dig?
  • Send din ansøgning til os allerede i dag, for vi afholder løbende samtaler. Send din ansøgning og CV til camilla@beaute-pacifique.com.
  • Tiltrædelse: Hurtigst muligt.