dkFlag Made in denmark basket Kurv
Produkter i kurven

Find os

Beauté Pacifique
Smedevænget 10
9560 Hadsund
Danmark
Se på kort / Kørselsvejledning

Telefon: +45 98 57 31 00
Fax: +45 98 57 31 04
E-mail: kontakt@beaute-pacifique.com

CVR nr. 48311210

Beauté Pacifique Ambulatoriet
Smedevænget 12
9560 Hadsund
Danmark
Se på kort / Kørselsvejledning

Telefon: +45 98 57 21 00
Email: ambulatoriet@beaute-pacifique.com

Produktspørgsmål

Har du spørgsmål til vores produkter eller emballage, kontakt os da venligst på

kontakt@beaute-pacifique.com

 

Webshop

Beauté Pacifique
Smedevænget 10
9560 Hadsund
Danmark

Kontakt os alle hverdage fra 8.00-16.00 på tlf. 98 57 31 00

eller send os en mail på shop@beaute-pacifique.com. Vi besvarer din e-mail indenfor to hverdage.

 

Administration

Flemming K. Christensen
Administrerende direktør
Telefon: +45 98 57 31 00

Amalie A. K. Andersen
General manager / COO
Direkte: +45 96 57 25 81
E-mail: amalie@beaute-pacifique.com

Tanja Lund Nielsen
Export Manager
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: tln@beaute-pacifique.com

Hanne Møller Andersen
Accountant
Direkte: +45 96 57 25 84
E-mail: accounting@beaute-pacifique.com

Torben Holt Pedersen
Design & Style Counsellor
Direkte: +45 96 57 25 89
E-mail: torben@beaute-pacifique.com

Lotte Tranberg Jakobsen
Teamleder, Marketing & Kommunikation
Direkte: +45 96 57 25 85
E-mail: lotte@beaute-pacifique.com

Maria-Louise Lund
Markedsføringsmedarbejder
Direkte: +45 38 42 25 91
Email: mll@beaute-pacifique.com

Pia Bøgelund Ravnholt
Markedsføringsmedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: pia@beaute-pacifique.com

Trine Skov Christensen
Markedsføringsmedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: trine@beaute-pacifique.com

Steffen B. Petersen
Professor, Scientific Manager
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: steffen@beaute-pacifique.com

Simon B. Christensen
Product Safety Assessment / R&D
E-mail: sbc@beaute-pacifique.com

Lotte Holst Jensen
Salgs- og indkøbsassistent
Direkte: +45 96 57 25 86
E-mail: lhj@beaute-pacifique.com

Betina Hove Hansen
Intern Salgsassistent
Telefon: +45 98 57 31 00
E-mail: bhh@beaute-pacifique.com

Camilla Milword
Assistant Manager
Telefon: +45 96 57 25 83
E-mail: camilla@beaute-pacifique.com

Lea Amdi Gade
Custom Service Manager
Telefon: +45 38 42 25 94
E-mail: lea@beaute-pacifique.com

Kristina Dornhoff Justesen
Kontorassistent
Telefon: +45 96 57 25 80
Email: kdj@beaute-pacifique.com

Rikke Busk
Lagermedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: ordre@beaute-pacifique.com

Hanne Kold-Sørensen
Lagermedarbejder
Telefon: +98 57 31 00
E-mail: ordre@beaute-pacifique.com

Michelle Hougaard Guldbæk
Lagermedarbejder
Telefon: +45 98 57 31 00
E-mail: ordre@beaute-pacifique.com

 

Salg

Sandra H. Andersen
Distriktschef
Mobil: +45 41 95 54 02
E-mail: sandra@beaute-pacifique.com

Gitte Mayland
Salgskoordinator og træner – Jylland
Mobil: 31 77 31 94
E-mail: gitte@beaute-pacifique.com

Mie Groth Hansen
Salgskoordinator og træner – Sjælland
Mobil: +45 31 77 36 38
E-mail: mie@beaute-pacifique.com

Ann Ditlev Nielsen
Seninor Beauty Advisor
Mobil: +45 20 61 61 36
E-mail: ann@beaute-pacifique.com

Mona Holm
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 31 17 04 95
E-mail: mona@beaute-pacifique.com

Silvia Haugaard
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 41 95 54 22
E-mail: silvia@beaute-pacifique.com

Marianne Skov Jensen
Kosmetiker – Jylland
Mobil: +45 41 95 54 20
E-mail: marianne@beaute-pacifique.com

Maria Kroll
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +45 41 95 54 21
E-mail: maria@beaute-pacifique.com

Lis Kildeberg
Salgskoordinator – Jylland
Mobil: +41 21 53 41
E-mail: lis@beaute-pacifique.com

Gitte Due
Salgskoordinator – Fyn
Mobil: +45 41 95 54 18
E-mail: gittedue@beaute-pacifique.com

Helle Dalmark
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 41 95 54 15
E-mail: helle@beaute-pacifique.com

Bettina Due Jørgensen
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil 41955403
E-mail: bettina@beaute-pacifique.com

Mette Grant Svane
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 41 95 54 10
E-mail: mette@beaute-pacifique.com

Line Charlotte Lindberg Trænk
Salgskoordinator – Sjælland
Mobil: +45 22 86 84 50
E-mail: line@beaute-pacifique.com

Marie Nielsen
Mobil: +45 41 22 28 62
Salgskoordinator -Sjælland
E-mail: marie@beaute-pacifique.com

Lise Hansen
Mobil: +45 41 21 53 44
Salgskoordinator – Sjælland/Fyn
E-mail: lise@beaute-pacifique.com

Persondata

Har du spørgsmål til opbevaring og håndtering af Persondata? Kontakt da venligst

Lotte Tranberg Jakobsen
data@beaute-pacifique.com

Ledige stillinger

Du er altid velkommen til at sende en uopfordret ansøgning til os på kontakt@beaute-pacifique,com.

Lige nu søger vi en salgskonsulent / international træner. Se opslaget her.

Marketing praktikant

Søger du en praktikplads, der ruster dig til dit arbejdsliv? En praktikplads, hvor du får mulighed for at arbejde selvstændigt og forfølge dine ideer? Så er det måske netop dig, vi leder efter.

Vi søger en ansvarsfuld, idérig og imødekommende praktikant til vores stærke markedsførings- og kommunikationsafdeling på hovedkontoret i Hadsund, med tiltrædelse i august eller september 2019.
Hos os får du mulighed for at arbejde indenfor hele paletten, når det handler om markedsføring og kommunikation – både på nationalt og internationalt plan.

Vi tilrettelægger dit praktikforløb, så vi bedst muligt tilgodeser dine ønsker og kompetencer. Vi forestiller os en digital hovedvægt, hvor dit hoved ansvarsområde bliver Ambulatoriets sociale kanaler, herunder billede- og videoproduktion. Du får også mulighed for at deltage i arbejdet med at lave nyt design til Ambulatoriets hjemmeside samt optimering af denne, ligesom du kan blive en del af vores generelle arbejde med at planlægge vores digital indsats og kampagner samt produktion af content til både det danske og internationale marked.

Vi forestiller os, at du:

  • Er igang med at uddanne dig indenfor et relevant område, på Universitetet, Erhvervsakademiet Dania eller UCN
  • Er klar på at blive kastet ud i forskelligartede arbejdsopgaver, både rutineprægede og udfordrende
  • Erbejder selvstændigt og ikke er bange for at give din holdning til kende
  • Er flydende i dansk- Det er en fordel, at du kan skrive og tale engelsk som minimum på handelsniveau

Lyder det interessant?
Og har du mulighed for at være i praktik i minimum tre måneder – og meget gerne længere? Så sende en ansøgning hurtigst muligt til Lotte Tranberg Jakobsen på lotte@beaute-pacifique.com
Vi indkalder løbende til samtale hvorfor vi anbefaler hurtig ansøgning.